Kõlbmatutele rõivastele uue elu otsimine suunab prügimäele

Ketlin Beljaev
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui suurkoristuse käigus tekib mitu kotitäit riideid, mida enam kanda ei kõlba, tuleks need toimetada segaolmejäätmete hulka. Viisakamad eksemplarid tasub aga viia näiteks Humanasse uuele ringile.
Kui suurkoristuse käigus tekib mitu kotitäit riideid, mida enam kanda ei kõlba, tuleks need toimetada segaolmejäätmete hulka. Viisakamad eksemplarid tasub aga viia näiteks Humanasse uuele ringile. Foto: Marko Saarm

Mida teha kappidesse kuhjunud riideesemetega, mis on nii kulunud, et neid ei tihka teistele kandmiseks pakkuda? Viljandi linnavalitsusest soovitati need pista prügikasti, keskkonnaministeeriumi meelest ei tohiks neid aga selle lähedussegi viia.

Aastaid hariduse ja kultuuri alal töötanud ning nüüd Viljandis pensionäripõlve pidaval Adik Sepal on elu jooksul kogunenud omajagu kasutuskõlbmatuks muutunud rõivaid. «Taaskasutusse saaks neist heal juhul anda kümme protsenti, aga ülejäänutega ei oska midagi ette võtta,» nentis ta.

Kui vanapaberit saab panna kortermaja juures seisvasse erikonteinerisse ja metall rändab kokkuostu, siis tekstiilijäätmete koha pealt on olukord Sepa sõnul täiesti lahendamata. Olmeprügi konteinerisse ta neid panna ei taha ja kuhugi, kus neid ümber töötataks, neid ka viia pole.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles