P, 10.12.2023

Linnavalitsus tahab jetid järvel mõttelise piiri taha panna

Rannar Raba
, Sakala vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kui linnavalitsuse plaan volikogus heakskiidu leiab, peavad jettide kasutajad Viljandi järvel end mahutama võrdlemisi kitsale alale veekogu kirdetipus.
Kui linnavalitsuse plaan volikogus heakskiidu leiab, peavad jettide kasutajad Viljandi järvel end mahutama võrdlemisi kitsale alale veekogu kirdetipus. Foto: Allikas: Sakala

Juba ammu ei ole olnud suve, mil Viljandi järvel poleks puhkenud konflikti, kus ühel pool on kondiaurul liikuvate veesõidukite kasutajad ning teisel pool võimsatel mootoralustel kihutajad. Tänavu tahab linnavalitsus probleemi ennetada, surudes jetid järve Viiratsi-poolsesse ossa.

Järgmisel nädalal volikokku sellekohast eelnõu kaitsma minev abilinnapea Kalvi Märtin märkis sissejuhatuseks, et on viimasel kolmel suvel oma isikliku mootorpaadi pardal üksjagu päevi järvel veetnud ning teab seal valitsevat olukorda üpris hästi. «Lühidalt öeldes on häda selles, et meil on siin veekogu, mis ahvatleb korraga eri huvialadega tegelejaid, kuid paraku kipub selleks ruumi nappima. Seepärast peame proovima lisareegleid kehtestada,» selgitas ta.

Linnavalitsuse plaani kohaselt tõmmatakse kunagise Vikerkaare restorani asukoha juures asuva loodusliku vettelaskmis- ehk slipikoha juurest otse üle veekogu mõtteline joon. Jetid tohiksid edaspidi sõita üksnes sellest Viiratsi pool.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles