Sisukord
Paberleht
Paberleht

Jahimehed ootavad vastust arvatava salaküttimise kohta

3 min lugemist
Keskkonnainspektsioon väidab, et tal on aasta tagasi Viljandi vallas Puujala ristmikul toime pandud salaküttimise kohta tugevad tõendid. Nende hulgas on veresegusest lumest võetud DNA-proov, mis kinnitab, et lastud oli hunti. FOTO: Marko Saarm, erakogu

Jahimeeste arvates on aastataguse ebaseadusliku hundijahi uurimine pikale veninud. Nad kahtlevad ametivõimude pädevuses ja selleski, kas tegu üldse toime pandi. Keskkonnainspektsioon on asitõendites ja süüdlases kindel ja lubab juhtumi lahendada.

Tellijale Tellijale

Eelmise aasta 7. veebruaril laekus keskkonnainspektsiooni infotelefonile vihje, et Viiratsi jahiseltsi maal on kütitud ebaseaduslikult hunte. Kohale tõtanud Viljandimaa büroo vaneminspektor Naima Täär ja hundiuurija Marko Kübarsepp tuvastasid sündmuskohalt uluki küttimise jäljed, ehkki ühtki looma ei leitud. Sündmuskohalt võeti liigi kindlaks määramiseks lumesegust verd ja asitõenditena padrunikestad. Hundiuurija tuvastas lumele jäänud jälgede järgi, et seal olid liikunud võsavillemid.

Ometi pole aasta hiljem näiliselt tugevate tõendite olemasolust hoolimata väärteo toimepannud jahimeest trahvitud. Sakala uuris, milles asi ja kuidas asjaosalistel on aasta kulgenud.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto