Huntide veretöö sulges lambad luku ja riivi taha

Sigrid Koorep
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tarvastu vallas võib tõesti öelda, et kuri on karjas. Hundid ründavad seal lambaid isegi lageda peal. Kokku on valla lambakasvatajad huntide tõttu kaotanud üle saja looma.
Tarvastu vallas võib tõesti öelda, et kuri on karjas. Hundid ründavad seal lambaid isegi lageda peal. Kokku on valla lambakasvatajad huntide tõttu kaotanud üle saja looma. Foto: Elmo Riig

Tarvastu valla lambakasvatajad on nõutud: viimase aasta jooksul on võsavillemid seal kandis juba liiga palju veretööd korda saatnud. 

Murese talu perenaise Mirja Armi sõnul on ka varasematel aastatel karjas murdmisi olnud, ikka nii korra või kaks suve jooksul, ja sinnapaika on see suurema kärata jäänud. Mullu võis aga kokku lugeda vähemalt 12 korda, kui hunt Murese karjas maiustamas käis. 

«12 korrast teatasime keskkonnaametisse. Algul polnud me ju aga kindlad, kas see on ikka hunt,» tähendas Arm ning rääkis, et toona elas kari veel vabalt karjamaal ja seda rüüstati vahepeal lausa iga nädal. Mõned neist röövretkedest sai siis ühtekokku arvatud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles