Viljandlaste prügi hakkab vedama Cleanaway

Marko Suurmägi
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Cleanaway pürgiveoauto..
Cleanaway pürgiveoauto.. Foto: Peeter Langovits.

Pärast viljandlastele parimat prügiveo hinda pakkunud Rapla firma Resk loobumist tunnistas Viljandi linnavalitsus esmaspäeval jäätmeveo konkursi võitjaks aktsiaseltsi Cleanaway.


Uue otsuse kohaselt saab Cleanaway prügiveo ainuõiguse Viljandis kuni järgmise aasta 31. detsembrini.

Algul parima pakkumise teinud ja konkursi võitjaks tunnistatud osaühing Resk loobus prügi vedamisest.
Reski tegevdirektor Vello Lips tunnistas "Sakalale", et on pidanud pärast konkursi lõppu läbirääkimisi oma lepingupartneritega ja jõudnud järeldusele, et ei suuda linlaste prügi pakutud hinnaga ära vedada.

Reski pakkumise kohaselt oleks just väikseid konteinereid kasutavad eramajade elanikud saanud hinnas suure võidu, sest näiteks sajaliitrise mahuti ühe tühjendamise hind oleks langenud praeguselt 47.90 kroonilt 15 kroonile.

Langenud oleksid ka kõikide teiste mahutite tühjendamise hinnad, kuid alates 600-liitristest konteineritest oleks hinnavahe praegusega olnud väike.

Osaühing Resk kuulub osaliselt aktsiaseltsile Cleanaway ja osaliselt osaühingule, mis on registreeritud Marshalli saartel.

Cleanaway pakkumise järgi langeks väikeste konteinerite tühjendamise hind tublisti. Mahutite puhul, mille suurus on 100 liitrist 370 liitrini, tuleks kliendil maksta kuni kolm korda vähem.

Üle 600-liitriste konteinerite tühjendamise hind senisega võrreldes tõuseks.

Omavalitsused peavad oma haldusterritooriumil korraldama olmejäätmete äravedamise ning selleks korraldavad vallad ja linnad võistlusi, et leida parim pakkuja. Omavalitsus ja prügifirma lepivad omavahel hinnas kokku ning edaspidi peavad vallas või linnas elavad inimesed sõlmima lepingu just selle prügivedajaga, kelle omavalitsus on valinud.

Korraldatud jäätmeveo ainuõiguse andmise avalikule konkursile esitasid oma pakkumise viis ettevõtet.

Tagasi üles