Viimasel minutil kindlustuse saanud mees pääses ravikuludeta

Ka välismaal olles võib inimene arstiabi vajada. Esimene abimees sellistel puhkudel on Euroopa ravikindlustuskaart. Tagantjärele või viimasel minutil hangitud asendussertifikaati ei pruugi kõik haiglad tunnistada. Eelmisel aastal väljastas haigekassa ligi 12 000 Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaati.

FOTO: Andrea Comas / Reuters

Hispaanias puhkusereisil raske terviserikke tõttu arstiabi vajav vanahärra avastas haiglas, et tal pole Euroopa ravikindlustuskaarti. Kiire ja teadlik tegutsemine aitas aga vältida nädalase haiglavisiidiga kaasnevaid kulutusi. 

Tellijale

Viljandimaal elav pensionär, kelle nimi on toimetusele teada, tahtis sõita puhkusele tuttavate juurde Hispaania idarannikule Déniasse. Nood tuletasid mehele aegsasti meelde, et ta hoolitseks ikka ka tervisekindlustuse kehtimise eest, sest see tagab arstiabi kohalikega võrdsetel tingimustel ja võimaliku haiglasse sattumise korral ei jää siis ravikulud enda kanda.

Pensionär arvas tavalise reisikindlustuse piisava olevat, tasus interneti teel kümmekond eurot lennukipiletitele lisaks ning sõit võis alata.

Tagasi üles