Sisukord
Paberleht
Paberleht

Valitsuse otsus kergitab hüppeliselt küttepuude hinda ja soojaarveid

2 min lugemist
Aktsiaseltsi Suure-Jaani Haldus soojuse ja veemajanduse inseneri Aivar Veeperve sõnutsi on Suure-Jaani vald teinud sooja hinna kõikumise vältimiseks hakkpuidu tarneks viieaastase lepingu. Paari aastaga on valda rajatud kolm moodsat hakkpuidul töötavat katlamaja, neist viimane detsembrikuus Sürgaverre. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Tõik, et valitsus on lubanud Eesti Energiale kuuluvates põlevkivielektrijaamades suures mahus puitu põletada, kergitab hakkpuidu ja küttepuude hinda ka Viljandimaal, see omakorda toob kaasa toasooja kallinemise.

Tellijale Tellijale

Sama juhtus aastatel 2010–2012, kui Narva jaamad riigi toetusega hulgi puitu põletasid ja hinnad kiiresti tõusid. 2011. aastal küsiti Viljandimaal kuiva puu ruumimeetrist 40–42 eurot. Toetuse kadumise järel on hind langenud ja praegu tahetakse kuiva puu ruumimeetrist 32–35  eurot.

Märgatavat hinnatõusu täheldas ka Viljandi soojatootja, aktsiaseltsi Esro juhataja Jaan Saar, kelle sõnutsi kerkis tookord ettevõttele aastaga hakkpuidu sisseostu hind 14,5 protsendi võrra. Eesti jõujaamade ja kaugkütte ühingu andmetel tõusis Kirde-Eestis hakkpuidu ja küttepuude hind 40 protsenti.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto