R, 8.12.2023

Skandaali sattunud Viljandi linnavalitsuse liige astub tagasi

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tauno Tuula
Tauno Tuula Foto: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsuse liige Tauno Tuula, kes teisipäeval seoses Näituse tänav 4b kinnistu kinnisvaraarendusega laia kriitika keskmesse sattus, teatas pärastlõunal, et lahkub linnavalitsusest.

Sakalale läkitatud avalduses ütleb Tuula, et on kohalikus poliitikas olnud aastast 1996 ning seejuures alati kogu südamest seisnud Viljandi ausa ja läbinähtava juhtimise ning arendamise eest. „Tean, et ma pole rikkunud seadusi ega kasutanud ära oma positsiooni linnavalitsuse liikmena isikliku kasu saamiseks. Selleks, et hajutada minu suhtes esitatud kahtlustused, pean õigeks asjaolude täieliku väljaselgitamiseni astuda tagasi linnavalitsuse liikme kohalt ja esitada sellekohane avaldus Viljandi linnapeale.”

Viljandi linnavalitsuse reformierakondlasest liige Tauno Tuula sattus teisipäeval avaliku tähelepanu keskmesse sellega, et oli mõjutanud pikka aega Paalalinna elurajoonis asuva Näituse tänav 4b detailplaneeringut, samal ajal kui kõnealusele krundile ridaelamuid ehitada sooviv firma kuulub poolenisti tema poja laste emale ja elukaaslasele.

Näituse tänav 4b, mis on omaaegne veevärgi pumpla ala, pakkus Viljandis omakorda laialdast jutuainet mullu suvest saati, mil osaühing Nordic Living algatas seal uue detailplaneeringu, soovides saada õigust seni sinna kavandatud kuue sektsiooniga ridamaja ja kolme eramu asemel ehitada kolm ridamaja kokku 21 sektsiooniga. See ajas paljud naabrid tagajalgadele, sest nende hinnangul tähendanuks nii suur arv uusi elupindu piirkonna ülerahvastamist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles