Viljandi Metall jõudis karikavõistluste finaali

Viljandi võrkpallinaiskond kindlustas koha Eesti karikavõistluste finaalis.
Viljandi võrkpallinaiskond kindlustas koha Eesti karikavõistluste finaalis. Foto: Elmo Riig / Sakala

Võrkpallinaiskond Viljandi Metall võitis kolmapäeval Eesti naiste võrkpalli karkavõistluste poolfinaalikohtumises 3:1 Tartu Ülikool / Eedenit ja tagas enesele koha finaalmängus.

Erinevalt karikaturniiri eelringist, kus edasipääseja selgus kahe kohtumise kokkuvõttes, on poofinaalidest alates võiduks vaja üht mänguvõitu.

Kolmapäeval Viljandis kohaliku naiskonna ja Tartu Ülikool / Eedeni vahel peetud mängu avageimi võitis Viljandi Metall kindlalt, 25:13. Kogu tänavuse hooaja geimikaotuseta läbi ajanud viljandlannad lõikasid seejärel aga kergelt näppu. Kohe teise geimi algul tagaajaja ossa jäänud võõrustajad suutsid kahel korral seisu küll viigistada, ent üliõpilasnaiskond pööras tugeva rünnaku ja hea kaitsemängu toel geimilõpu 25:22 enese kasuks.

Poolfinaali kolmas vaatus sarnanes suuresti esimesega, kus võrdset mängu jagus esimese kümne punktini. Seejärel võttis enesekindluse leidnud Viljandi Metall initsiatiivi, teenides 25:14 geimivõidu.

Võõrustajate dikteerimisel möödus suuresti ka õhtu viimaseks jäänud geim, tõsi selle lõpufaasis osutas ülipilasesindus tubli vastupanu. Viljandi Metall võitis neljanda geimi 25:21 ja kogu kohtumise 3:1.

Karikavõistluste finaali pääsenud Viljandi esindus ootab enesele 11. detsembril Paides peetavasse mängu vastast paarist Audentese SG / Noortekoondis ja GMP. Viljandi Metalli vastane selgub 1. detsembril Tallinnas.