Kommentaar. Põgenike uus nägu

Kristiina Vaarik

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Sakslaste sallivus migrantide suhtes kahaneb ja selles on siiatulnud paljuski ise süüdi, mida näitas ilmekalt aastavahetusel Kölnis asetleidnud suurehulgaline naiste ahistamine ja vägistamine.

Tellijale

Viimaste küsitluste järgi ei soovi põgenikke oma riiki juba 51 protsenti sakslastest. Täpsemalt öeldes: sakslased ei usu enam, et riik kogu selle kupatusega toime tuleb ja seda ohjeldada suudab. Kölni raudteejaamas ja selle ümbruses asetleidnud seksuaalsed rünnakud ja vargused näitasid selgelt, et keegi polnud millekski sääraseks valmis, politsei kõige vähem. Ahistati ka ühte naispolitseinikku, korravalvurite poole lasti ilutulestikurakette ning korraloomiskatsetest ei teinud vägivaldsed ja joobes põhja-aafriklased üldse välja.

Kõige hullem on paljude sakslaste meelest see, et politsei üritas nii suure ulatusega kuritegevust maha vaikida, andes järgmisel päeval meedias avalikult teada, et uusaastaöö möödus Kölnis rahulikult. Reaalsus on, et praeguseks on ligi 600 naist esitanud kaebuse seksuaalse ahistamise ja röövimise ning kolm vägistamise kohta.

Tagasi üles