Jaak Alliku suured ebatõed ja pisike tõde

Janika Kivistik

FOTO: Elmo Riig / Sakala

22. DETSEMBRIL ilmus Sakalas Jaak Alliku artikkel ühistranspordist («Teerulliga üle eakate bussisõidu» – toimetus). Paraku polnud enamik seal esitatud väiteid tõesed. Ainsana vastas tõele see, et linnavalitsuses tehtud statistika kohaselt sõidavad pensionärid siin aasta jooksul bussiga keskmiselt 15–17 korda kuus.

Tellijale

Ajal, kui linnavalitsus maksis kinni poole kuukaardist, maksis kaart 14 eurot, mitte 17, nagu Allik väitis. Volikogus sõnavõtuga esinenud Valli Veigel sai arvud oma ettepanekute jaoks maavalitsusest, kes koordineerib meie ühistransporti. Veigelil oli kaks ettepanekut: suurendada tasuta sõitude arvu 16-le ja kasutada aasta kaupa kuu keskmist. Viimati mainitu tähendaks seda, et kui ühes kuus jääb mõni sõit kasutamata, kandub see võimalus järgmisse kuusse. Seda niinimetatud summeerimise ettepanekut volikogus hääletusele ei pandud. Ka ei teinud Jaak Allik sellist ettepanekut.

Mõistan Alliku üllatust, et nii bussisõidukorra muudatuse kui päevakeskuse kvaliteedi parandamise võttis sihtgrupp rahuloluga vastu. Loodetud protesti ei järgnenud.

Tagasi üles