P, 10.12.2023

Muusika ja looduse näitus rändas mõneks päevaks Viljandisse

Ketlin Beljaev
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Täna pärastlõunal asuti näitust üles seadma, homme on see juba külastajate päralt.
Täna pärastlõunal asuti näitust üles seadma, homme on see juba külastajate päralt. Foto: Marko Saarm / Sakala

Käimasolevale muusika-aastale pühendatud interaktiivne rändnäitus «Hingab ja heliseb» jõudis Viljandisse ja  täna pärastlõunal seati see järgmiseks kuueks päevaks üles pärimusmuusika aita.

Näituse kujundaja Tiia Mets, kes parasjagu ühele stendile liblikkruvidega tahvelarvutit külge monteeris, rääkis, et kuna näituse temaatika on väga lai, haarates loodust, muusikat, jumalaid ja inspiratsiooni, valis ta paneelide tegemiseks taaskasutusmaterjalid. Stendid on ehitatud vanadest pakenditest, aga juures on ka puitu, et need kindlamalt püsti püsiksid ja ekraane kannaksid.

Metsa sõnul on see enamasti kooliõpilastele mõeldud näitus eriline selle poolest, et võimaldab käed külge panna. «Siin on koos nii šamaanitrummid kui arvutiekraanid,» ütles ta. Kui tahvelarvutit on puutunud iga noor, siis šamaanitrummi või 1970. aastast pärit pingipilli vaevalt. Stendide külge on seatud neli puutetundlikku ekraani, mis võimaldavad mängida ja kuulata lindude või inimeste loodud muusikat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles