Sisukord
Arvamus
Paberleht

Kultuuriloojate aasta

2 min lugemist
Indrek Saar FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

TULEVA AASTA riigieelarve toob kultuurirahvale olulisi ja häid uudiseid. Ehitustööde lainel ollakse korraga kahes teatrimajas, Tallinnas nukuteatris ja Ugalas. Uuenevad spordirajatised, millest osa on pälvinud ka meedia teravdatud tähelepanu. Algab kauaoodatud filmifondi katseaasta. Põletavaim küsimus on aga kultuuritöötajate palgatõusu vajadus.

Tellijale Tellijale

Iga kultuuritöötaja väärib head palka ja tööd erialal, mis teda tiivustab ja inspireerib. Kultuuriministrina soovin, et kultuurirahva töötasu oleks konkurentsivõimeline. Sirgjooneliselt väljendudes tähendab see palga jõudmist Eesti keskmiseni. Samal ajal teame, et valitsuskoalitsioonil seisab ees isikkoosseisude kärpimine.

Riigisektori kokkutõmbamine on otseselt seotud tööealise elanikkonna vähenemisega. Juba uuel aastal tuleb valitsussektori töökohtade arvu vähendada, nii et riigiaparaat astuks ühte jalga üleüldiste demograafiliste muutustega. Etteantud protsendi sisse mahub tuleval aastal üksjagu palju rahvast: 750 riigilt palka saavat töötajat. Kultuurirahvale tähendab see algaval aastal kärbet 1,4 protsendi ehk 55 inimese võrra. Kärbete tegematajätmine või edasilükkamine meid ei päästa: paari-kolme pärast oleksime sel juhul veelgi suuremas hädas.

24.11.2020 25.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto