Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lageraiealad ja endine prügila on sihikul sigade matmispaikadena

2 min lugemist
See Suure-Jaani ja Viljandi valla piiril paiknev lageraieala Metsküla lähistel on üks koht, kuhu võiks tulla Viljandimaal sigade matmispaik – sinna oleks võimalik paigutada kuni 4800 tonni korjuseid. FOTO: Elmo Riig

Et olla valmis kõige hullemaks ja matta vajaduse korral ohtlike loomataudide, näiteks Aafrika seakatku tõttu hukatud loomade korjuseid, määras veterinaar- ja toiduamet eile kindlaks 24 matmispaika, millest neli asub Viljandimaal.

Tellijale

Nädalapäevad tagasi kogunes riiklik loomatauditõrje komisjon, et arutada võimalikke matmispaiku katku tõttu hukatud sigade kahjutuks tegemiseks. Komisjon otsustas esitada keskkonnaameti koostatud matmispaikade eelvaliku veterinaar- ja toiduameti peadirektorile, kes need eile kinnitas.

Omavalitsuste esindajate ja keskkonnaspetsialistidega on kokku lepitud 24 võimalikku matmispaika kaheksas maakonnas. Viljandimaal on kaks neist Karksi, üks Suure-Jaani ja üks Viljandi vallas.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto