Uustulnuka kontol on 91 kontserti ja üks Etnokulp

Karksi-Nuia muusikakooli kasvandikud, kes tõmbavad pilli ansamblis Lõõtsavägilased, võtsid laupäevasel lõikuspeol vastu oma esimese Etnokulbi juhendaja Margus Põldsepata, kes tähistas samal ajal Untsakate juubelit. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Laupäeval jagati aasta jooksul silma paistnud pärimusmuusikutele Etnokulpe. Kui ansambli Trad.Attack! liikmed oskasid kulbisadu juba oodata, siis Karksi-Nuia poistele, kes tõmbavad Margus Põldsepa juhendamisel lõõtsa, tuli see üllatusena.

Tellijale Tellijale

Parima uustulnuka kategoorias pärjatud Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembris ja sellesse kuulub peale ansambli juhi Margus Põldsepa kolm noort muusikut: 15-aastane Andres Eelmaa, 14-aastane Rasmus Kadaja ja 11-aastane Tobias Tae. Kõik poisid õpivad pillimängu Karksi-Nuia muusikakoolis.

Margus Põldsepp, kes laupäevasel galal kohal olla ei saanud, sest oli oma ansambli Untsakad juubelil, rääkis, et poistel suure lava ees hirmu polnud. «Enne seda mängisime pilli Imavere vallavanema juubelil. Ühe soojaga läksid nemad galale ja mina Untsakate juubelile.»

20.04.2021 21.04.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto