Suitsuandur vajab hoolt ja kontrollimist

Nano Turvasüsteemide hooldustehnik Vello Suur kontrollib, kas suitsuandur on töökorras, pihustades sellele suitsu imiteerivat aerosooli. Korras andurist annab märku põlema hakkav punane tuli.

FOTO: Aivar Aotäht

Päästeamet tuletab alanud kampaaniaga «Elusid päästab vaid töökorras suitsuandur» meelde, et tulekahju avastamise seade vajab regulaarset kontrollimist ja hooldamist.


Olemaks kindel, et koju paigaldatud suitsuandur on töökorras, tuleb seda kontrollida kord nädalas. Suitsuanduril on testnupp, mida vajutades ja all hoides peab kostuma helisignaal, mis näitab, et seade on töökorras.

Et tolmuosakesed suitsuanduris valehäireid ei põhjustaks, tuleb paar korda aastas andurilt tolmu pühkida. Seda võib teha tolmuimeja, tolmuharja või kergelt niisutatud lapiga.

Suitsuandur on kohustuslik olnud juba enam kui aasta, mis tähendab, et paljudes kodudes hakkab anduri patarei tühjaks saama. Patarei tühjenemisest annavad märku minutis korra kuni paar kostuvad hoiatushelid. See tähendab, et patarei tuleks esimesel võimalusel uue vastu vahetada.

«Kindlasti peaks aitama ka oma lähedasi, kes ei pruugi iseseisvalt suitsuanduri kontrollimise ja hooldamisega hakkama saada,» lausus päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Infot suitsuanduri ja selle hooldamise kohta saab päästeala infotelefonilt 1524 ja www.suitsuandurid.ee/.
 

Tagasi üles
Back