Sisukord
Paberleht
Postimees

Fantoomkrossirada tegutseb häiritud naabrite kiuste edasi

3 min lugemist
Läinud laupäeval reklaamisid kohalikud krossisõidu harrastajad peremehe loal Vana-Virite talu Moksi tsikliparadiisina. Paberite järgi on see lihtsalt tavaline eratee. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kuigi paberite järgi Karksi vallas Vana-Virite talu maadel krossirada pole ja peremees on lubanud, et ta seal avalikke üritusi ei korralda, reklaamitakse kohta kui uut motoparadiisi. See hoiab mürast häiritud naabreid juba teist aastat ärevil.

Tellijale Tellijale

Tüli Sudiste küla piiril paikneva Vana-Virite talu üle puhkes ülemöödunud aasta sügisel, kui naabrid täheldasid, et kinnistu omanik lasi laiema aruteluta kaevata oma maale suure tiigi ning kujundas eraldatud pinnasest ligi viiel hektaril laiuva motokrossiraja. Mitme naabri väitel on sestpeale nende kodurahu olnud rikutud, sest rajalt kostab alatihti ebameeldivat mootorimüra.

Pikalt vindunud sõnasõda tehtu juriidiliste nüansside, planeerimisnõuete järgimise ning omaniku ja kogukonna õiguste üle jooksis tänavu kevadel ummikusse. Talu peremees Aivar Moks teatas toona vallavalitsusele saadetud kirjas, et loobub liiga keeruliseks ja emotsionaalseks muutunud olukorra tõttu detailplaneeringust ega kavatse motokrossikeskuse arendamist jätkata. Tegelikult oli rada selleks ajaks juba valmis.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto