Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Fantoomkrossirada tegutseb häiritud naabrite kiuste edasi

3 min lugemist
Läinud laupäeval reklaamisid kohalikud krossisõidu harrastajad peremehe loal Vana-Virite talu Moksi tsikliparadiisina. Paberite järgi on see lihtsalt tavaline eratee. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kuigi paberite järgi Karksi vallas Vana-Virite talu maadel krossirada pole ja peremees on lubanud, et ta seal avalikke üritusi ei korralda, reklaamitakse kohta kui uut motoparadiisi. See hoiab mürast häiritud naabreid juba teist aastat ärevil.

Tellijale

Tüli Sudiste küla piiril paikneva Vana-Virite talu üle puhkes ülemöödunud aasta sügisel, kui naabrid täheldasid, et kinnistu omanik lasi laiema aruteluta kaevata oma maale suure tiigi ning kujundas eraldatud pinnasest ligi viiel hektaril laiuva motokrossiraja. Mitme naabri väitel on sestpeale nende kodurahu olnud rikutud, sest rajalt kostab alatihti ebameeldivat mootorimüra.

Pikalt vindunud sõnasõda tehtu juriidiliste nüansside, planeerimisnõuete järgimise ning omaniku ja kogukonna õiguste üle jooksis tänavu kevadel ummikusse. Talu peremees Aivar Moks teatas toona vallavalitsusele saadetud kirjas, et loobub liiga keeruliseks ja emotsionaalseks muutunud olukorra tõttu detailplaneeringust ega kavatse motokrossikeskuse arendamist jätkata. Tegelikult oli rada selleks ajaks juba valmis.

27.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto