Ametiühing nõuab Viljandi bussijuhtidele palgalisa

Marko Suurmägi
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi bussijaam
Viljandi bussijaam Foto: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Transpordi Ametiühing saatis seitsmele Atko Gruppi kuuluvale bussiettevõttele kollektiivlepingu projekti, millega taotletakse töötajatele ligi 1000-kroonist põhipalga tõusu. ATKO Gruppi kuulub ka Viljandimaal tegutsev aktsiaselts MTG.

Transpordi Ametiühing tugineb oma ettepanekutes masu-eelsele kokkuleppele tööandjatega, mis pidi juba 2009. aastal tõstma bussijuhtide alampalga 75-protsendini Eesti keskmisest. Sama nõude saavad lähiajal ka kõik teised Eesti suuremad bussiettevõtted.

“Et hinnatõus on taastunud ja majandus kasvab, võtame rahuliku joone varasemad kokkulepped jõustada,” ütles Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson. Et ametiühing kavatseb kõiki ettevõtjaid kohelda võrdselt, peab Peterson plaani
õnnestumist reaalseks.

Transpordi Ametiühing loodab lepingud allkirjastada jaanuari alguseks.

ATKO Grupp on Eesti üks suuremaid bussikontserne, mis opereerib bussiliine Harju- Järva-, Pärnu-, Saare-, Viljandi-, Põlva- ja Jõgevamaal. Uuest aastast lisanduvad ka liinid Valgamaal.

Viljandimaal sõidavad ATKO Gruppi kuuluvad MTG bussid linnaliinid ja Põhja-Viljandimaal. Lisaks MTG-le tegutseb maakonnas ka osaühing Automen. Sellele firmale ametiühing palgatõusu taotlust ei saatnud.
 

Tagasi üles