Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2015/07/22/4307271t1ha8e1.jpg)
HILJUTI AVALDAS statistikaamet andmed teise kvartali tööhõive kohta. Tööturult saadud sõnumid on veidi vastukäivad: hõive kasvas esimese kvartaliga võrreldes märkimisväärselt, töötus jäi aga peaaegu samale tasemele.
Kevad ja suvi on Eestis mitmel tegevusalal kõige kiirem aeg. Lisakäsi vajavad näiteks turiste teenindavad ettevõtted, neid läheb aga tarvis ka ehituses ja põllumajanduses. Seetõttu on tavapärane, et kevad- ja suvekuudel hõive kasvab ning töötus väheneb. Sel aastal ei ole need kaks tööturunäitajat liikunud aga kooskõlas. Kelle arvelt on töötus ja hõive suurenenud?