Võitja pakkumine lubab odavamat prügivedu

Parima pakkumise esitanud Veolia Keskkonnateenused jätkab Viljandis jäätmevedu tõenäoliselt 2012. aasta veebruarini.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi olmejäätmete vedamiseks tegi parima pakkumise Veolia Keskkonnateenused, kes on aastaid linnas prügi käidelnud. Kui esmaspäeval kinnitatud tulemust ei vaidlustata, läheb väiksemate mahutite tühjendamine odavamaks.


Viljandi linnamajandusameti juhataja Priit Vihuri andmetel konkureeris jäätmeveo ainuõigusele neli firmat. Aktsiaseltsi Veolia Keskkonnateenused järel paremuselt teist hinda küsis osaühing Resk, mis kuulub Veoliaga samasse kontserni.

Ehkki vahel on sellistel puhkudel madalamat hinda pakkunud firma tulusamat tehingut tõotava sõsara kasuks loobunud, kinnitas Veolia Keskkonnateenuste Lääne regiooni juhataja Jaan Viljas, et tema pole niisugusest võimalusest kuulnud ja firma kavatseb Viljandis prügivedamist jätkata.

Kui ükski võistlejatest hanget ei vaidlusta, võivad 80—240-liitriste prügimahutite kasutajad rõõmustada peatse hinnalanguse üle.

Kõige enam, ligi kolmandiku, läheb odavamaks 120- ja 80-liitriste mahutite tühjendamine. Ainsana ennustab uus hinnakiri väikest tõusu 370-liitriste konteinerite kasutajatele, kel tuleb senisest 5 protsenti enam maksta. Viimati nimetatust suuremate konteinerite tühjendamise hind muutub vaid mõne sendi võrra.

Kuupäev, millal uued hinnad kehtima hakkavad, ei ole veel teada. Nimelt peab ettevõte uue lepingu sõlmimise järel ka uue jäätmeloa taotlema ning selle menetlemiseks on keskkonnaametil aega kolm kuud.

Tagasi üles
Back