Sisukord
Paberleht
Postimees

Suvistel aiahooldusteenustel on olnud hea minek

4 min lugemist
Et vältida hilisemaid arusaamatusi, tuleks muruniitmise või muu aiahooldusteenuse tellimise puhul töö tegemise ajas, ulatuses ja hinnas täpselt kokku leppida. FOTO: Kenno Soo

Suvi on aeg, kui nii mõnigi kutsub aeda appi oma ala asjatundjad. Hea teenusepakkuja on see, kes peab kinni kutse-eetikast, oskab küsida õiglast hinda ja võtab tehtud töö eest vastutuse.

Tellijale Tellijale

Vestlustest kolme aiahooldusteenuse pakkujaga selgus, et kõige rohkem kutsuvad eraisikud neid muru niitma, trimmerdama ning hekke ja õunapuid lõikama. Kutsujad on enamasti kas pensionärid, kel kõrge ea või tervise tõttu jõud aia korrastamisest üle ei käi, või inimesed, kes on muu tööga niivõrd hõivatud, et aia kujundamiseks ja hooldamiseks ei jätku enam aega.

Viljandimaal osutavad suviseid aiahooldusteenuseid teiste hulgas arboristi haridusega ettevõtjad Piia Kivisild osaühingust Kivikodu, Kerdi Varm osaühingust Aiahoolik ja Sven Raudsepp. Koolitatud arboristi kätte usaldatakse eelkõige just raskemad tööd, nagu võsa-, heki- ja puudelõikus.

30.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto