Sisukord
Paberleht
Postimees

Uue hingamise saanud maratoni võitis Läti mees

2 min lugemist
Viiendat korda peetud, ent esimest korda kahte naaberriiki ühendava Mulgi jooksumaratoni esikolmikusse mahtus kaks lätlast. Nende vahele kiilus end Viljandimaa mees Joosep Tammemäe (vasakul). Võitis Uldis Klavins ning kolmas oli Janis Actins. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval peetud viienda Mulgi jooksumaratoni võitja Uldis Klavins lõpetas Ruhja keskväljakult kell 7 alguse saanud 42,195 kilomeetri pikkuse jooksu ajaga 2:41.12.

Tellijale Tellijale

Lätlase sõnul oli rajal mägiseid ja huvitavaid osi. Ta ütles, et rada ei saanud kuidagi pidada lihtsaks. «Mind üllatas, et jooks polnud ainult kõval pinnasel,» märkis ta ja nentis, et teise üllatuse pakkus talle lõpuaeg. Nimelt oli ta veel nädal tagasi lõpetanud märksa laugema maratoni ajaga 2:44.

Teisena lõpetanud eestlane Joosep Tammemäe kaotas liidrile 8 minuti ja 12 sekundiga. «Lätlane oli hea jalaga,» tõdes ta. Tammemäe sõnul jooksid nad Klavinsiga umbes 25 kilomeetrit koos, kuid siis rebis lätlane ette. «Mõtlesin, et ootan, kuni ta kustub, aga ta ei kustunudki.»

29.05.2020 30.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto