Erialavalik muudab majandust

Mihkel Nestor
, SEB majandusanalüütik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mihkel Nestor
Mihkel Nestor Foto: Erakogu

HILJUTI AVALDATI kõrgkoolide vastuvõtunimekirjad. Sisseastujate langetatud erialavalikud mõjutavad ka ühiskonna kui terviku heaolu. Riik on noorte eelistuste kujundamisel võtmas aina aktiivsemat rolli. Püsib lootus, et see Eesti majandusele end pikas plaanis ära tasub.

Lisaks ilmselgele tähtsusele isiklikus elus on noorte erialavalik üks olulisemaid riigi majanduskeskkonna, heaolu ja konkurentsivõime mõjutajaid. Riikide konkurentsivõimet põhjalikult uurinud majandusteadlane Michael E. Porter on väitnud, et tänapäevases rahvusvahelises olelusvõitluses ei oma haritud rahvastik kui selline enam tähtsust, sest see on olemas paljudes riikides.

Küll saavad riigid üksteist konkurentsis edestada, kui keskenduvad teatud valdkondade eelisarendamisele. Nii on Eesti riik viimaste aastate jooksul püüdnud aina jõulisemalt mõjutada noori valima loodus- ja täppisteadusi ning tehnoloo­gia­valdkonda, rõhutades eriti infotehnoloogia (IT) ja insenerierialade tähtsust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles