Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2015/07/14/4278179t1hb049.jpg)
Laupäeval, 11. juulil etendus kaunis Kaelase mõisa pargis Pärnu Endla teatri suvelavastus «Werther», mis on lugu Goethe teose «Noore Wertheri kannatused» ainetel.
Niisiis tõeline klassika ja mis seal salata, tänasel päeval mitte eriti atraktiivne «säuts». Vähemalt minule meenusid esmalt keskkooliaegsed vaevused kohustusliku kirjandusega: Fausti suurest sõnumist ei saanud ma aru ka kirjandusõpetaja seletava sõna abil ega osanud Goethe enneminevikust pärit sõnumit ühendada tänapäevaga. Seekord on kõik aga hoopis teisiti.