Sisukord
Paberleht
Paberleht

Vaikiva ajastu märgid

3 min lugemist
Kadri Simson FOTO: Peeter Langovits / Postimees

PRESIDENT KINNITAS kobarseadust välja kuulutades, et seaduseelnõude vastuvõtmise sidumine valitsuse usaldamisega ei olnud demokraatliku parlamentaarse riigikorra vääriline ja valitsuserakondade soov muuta oma valimislubadused kiiresti seaduseks ei õigusta parlamentaarse debati kärpimist. Opositsioonile peab jääma õigus ja võimalus oma seisukohti tutvustada ja kaitsta. See, mis toimus riigikogus kevadise istungjärgu lõpus, oli sulaselge opositsiooni ja ka võimule mittelojaalsete koalitsiooniliikmete suukorvistamine.

Tellijale Tellijale

Eelnõude vastuvõtmine seoti kiirkorras valitsuse usaldamisega, et hiilida mööda ööistungitest, millega Keskerakond avaldas protesti maksutõusude vastu. Kokkuvõttes oli see paheline õigusloome, mida me nägime viimati ajal, kui Eesti majandust tabas ränk kukkumine.

Riigikogu kodu- ja töökorra järgi on seaduseelnõude vastuvõtmise kiirmenetlus õigustatud vaid siis, kui võimul on vähemusvalitsus või kui riik on kriisiolukorras. Praegu pole kriisi avalikult tunnistatud ja kestev seisak majanduses ei vabanda kriisiaegsete meetmete kasutamist.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto