iDeal kampaania

Karksi-Nuia bussipeatusse seati üles elektrontabloo

Elektrooniline infotabloo on Karksi-Nuia bussipeatuses siseseinal. Praegu peegeldab ekraan päikese käes vastu, kuid see ebamugavus kavatsetakse kõrvaldada.

FOTO: Taimo Tugi

Üleeile paigaldati Karksi-Nuia bussipeatusse elektrooniline infotabloo, millelt on näha, mis kell ning mitme minuti pärast järgmine buss peatusse jõuab. 

Samasuguseid tabloosid on Viljandi maavalitsus soovinud paigaldada ka mitmele poole Viljandisse, kuid linna bussipeatused on suuresti lahtise taeva all ja ilmastikukindlat varianti on raske leida. Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kaupo Kase sõnul tullakse teema juurde tagasi sügisel.

Karksi-Nuia uude bussiootekotta aga vihm sisse ei saja ning seal on elekter ja internet. 

Karksi vallavanema Taimo Tugi sõnutsi paigaldati LCD-ekraan peatusse esmaspäeval ja sellele kuvatakse maanteeameti hallataval veebilehel peatus.ee olevat bussiinfot. Tabloo ülesseadmine läks maksma umbes 400 eurot ning igakuiseid kulusid süsteemi hooldus kaasa ei too. 

«Inimeste tagasisidet veel olnud ei ole, aga üks probleem on see, et ekraanil on kaitse, mis peegeldab päikse käes vastu. Peame leidma mingi lahenduse, et info nägemiseks ei peaks ninapidi ekraani juures olema,» rääkis Tugi ning lisas, et lahenduseks oleks ekraanile paigaldatav tume kile. 

Praegu aga ongi vallajuhi sõnutsi katsetamise aeg. «Kui töötab, ostame kallima.» 

Talvel elektrontabloo infot edastama ei hakka, sest miinuskraadides see ei tööta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles