Halb ilmaennustus muusikafestivali publiku hulka ei kahandanud

FOTO: Kristjan Lust

Nädal aega kestnud Suure-Jaani muusikafestivali viimased kontserdid olid 23. juunil. Vihmasadu ennustavad ilmateated osalejaid ei heidutanud, isegi öine rabakontsert oli muusikasõpradest tulvil.

Meediajuht Leili Kuuse sõnul osutus kohapeal müüdud piletite arv suuremaks kui eelmisel aastal. Üks põhjus, miks tänavu rohkem inimesi kontsertidel käis, võib Kuuse sõnul olla see, et ükski kontsert ei sattunud ebasoodsale ajale, kuigi ilmateade oli ennustanud rohket vihmasadu ja külma tuult. 

Ilm soosis rabakontserti

Leili Kuusk nentis, et mitte kusagil ei vaadanud vastu tühjad ruumid. Enam-vähem kõik kontserdipaigad olid rahvast täis, seega piletimüügiaruandeid nägemata võib väita, et muusikafestival oli populaarne. Päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas üllatas mõnusa ilmaga, kuigi koidutaevas ei olnud meediajuhi sõnul tänavu kuigi efektne. «Väga ilusaid värvielamusi loodus meile ei pakkunud.» Päikesetõus on igal aastal rabakontserdi üks põhielement. Kompensatsiooniks värvidemängu puudumisele ei piinanud inimesi sel korral suveöödele iseloomulikud sääsed. 

Laulu- ja tantsupidu oli Leili Kuuse arvates samuti ilus üritus ja rahule võis jääda kodukohvikute päevaga. «Inimesed nautisid nii pakutavaid toite kui kontserte.» 

Igaühel oma lemmik

Suure-Jaani muusikafestivali üks erilisemaid üritusi leiab igal aastal aset Hüpassaare rabas. Tänavusel päikesetõusukontserdil kõlas Arvo Pärdi looming. Et Pärdi teoseid ei ole rabas varem esitatud, lisas see üritusele erakordsust. 

Turundusjuht Piret Ausi sõnul juhtus rabas nii mõndagi maagilist. Näiteks vahetult enne seda, kui ürituse modereerija Külli Teetamm hakkas lugema esimest tekstilõiku, oli rabas kuulda käodueti kukkumist. Kontserdi lõpul mängiti aga Edvard Griegi pala «Hommikumeeleolu».  

Kuigi päikesetõusukontserti võib pidada rahva seas kõige populaarsemaks, leidis Piret Aus, et iga külastaja valib ise oma lemmiku. Rabakontserdil on publikut alati rohkesti, sest lisaks idüllilisele ümbrusele on rabas ju palju ruumi. Samas oli ka mõnel siseruumi kontserdil märkimisväärselt palju inimesi. Suur kuulajaskond oli näiteks Mihhail Glinka nimelise koorikapelli poistekoori kontserdil Suure-Jaani õigeusu kirikus. «See oli imeilus kontsert ja kirik oli puupüsti rahvast täis,» ütles Aus kiitvalt. 

Korraldajate püstitatud eesmärgi kohta tuua muusikafestivalile varasematest aastatest rohkem nooremat publikut ja uut hingamist nentis Piret Aus, et seatud siht kandis vilja. Festivalil oli näha ka noori inimesi ja suuremat aktiivsust võis märgata festivali Facebooki kodulehel.

Tagasi üles