Igal aastal jääb inimesi rabakontserdile päeva võrra hiljaks

FOTO: ELMO RIIG/SAKALA

Kuresoos asetleidev päikesetõusukontsert on Suure-Jaani muusikafestivali üks tähtüritusi, mis toob rabasaare keset ööd rahvast täis. Kahjuks on igal aastal paar inimest, kes jõuavad kohale alles järgmiseks päikesetõusuks.

Igal aastal on paar inimest Hüpassaare rabakontserdile kohale läinud 24 tundi hiljem.

Suure-Jaani muusikafestivali korraldajad postitasid ürituse Facebooki lehele pildi, millega tuletatakse meelde, et kell 3 algavale päikesetõusukontserdile jõudmiseks tuleb liikuma hakata esmaspäeva õhtul.

Festivali peakorraldaja Anneli Kundla sõnul on igal aastal olnud paar inimest, kes on rabakontserdile tulnud päev hiljem. «On hea teada, et kui plaanitakse kontserdile jõuda, on vaja hakata 22. juuni õhtul tulema. Kui hakata 23. juunil tulema, on kontsert juba läbi.»

Kundla rääkis, et raba juures on liiklusreguleerijad ja muresid ummikute tekkimisega pole varem olnud. Siiski tuleb arvestada sellega, et pärast kontserti kulub rabast väljasaamiseks omajagu aega. «Rabatee on ligi kolm kilomeetrit pikk, ühtepidi natuke üle kilomeetri ja teistpidi veidi rohkem. Et massid ei liigu eriti kiiresti ja osa inimesi tahab loodust nautida, on rabast väljatulek ajakulukam,» sõnas ta.

23. juunil kell 3 asetleidev päikesetõusukontsert Hüpassaare rabas kannab seekord pealkirja «Arvo Pärt ja tema «Fratres»». Dirigent Toomas Vavilovi käe all jõuab kuulajate ette Arvo Pärdi looming.

Tagasi üles