Muusikapeole tahetakse anda tänapäevast nägu

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Kontratenor Ka Bo Chan esines festivali avakontserdil.

Õues puhub tuul, ilm on kõle ja suvekleidiga veel päris välja minna ei kannata. Sellegipoolest on Suure-Jaani muusikafestival suvepidude otsa lahti teinud. Terve nädal on Suure-Jaani külastajate jaoks täis toredaid elamusi ja muusikat.

Eile asetleidnud avakontserdil heliloojate Kappide majamuuseumis nentis vallavanem Tõnu Aavasalu, et loodusele küll vastu ei saa, aga ilmale vastavalt riietudes ei tohiks põhjust muretsemiseks olla, ja avaldas lootust, et ükski üritus vihma pärast ära ei jää. 

Elanikele oluline

Kogukonna jaoks on iga-aastane muusikafestival tähtis. Ühest küljest annab see kohalikele võimaluse vahetult üksteisega suhelda, teisest küljest toob mitmekesine programm muusikasõbrad kokku üle terve Eesti ja ka välismaalt. Et üritused on vallas laiali, on rohkem elanikke korraga festivalimelusse kaasatud. 

Tõnu Aavasalu arvab, et tänavune festival on meeleolukas kindlasti tegevuste rohkuse poolest. Kolmandat aastat asetleidev kodukohvikute päev annab eriti hea võimaluse naabriga vestlemiseks, muuseas võib ka mõne hästi hoitud salaretsepti avalikkuse ette tuua.

Festivali turundusjuhi Piret Ausi sõnul seati selle aasta sihiks tuua Suure-Jaani muusikafestivalile veidi värsket hingamist. Pikaaegsed käijad saavad elamuse osaliseks nii või naa, nii et emotsionaalne pauk ei ole eesmärk. Värskuse loojateks võiksid hoopis olla noored ja need, kes festivalist veel midagi kuulnudki ei ole. 

Eesmärgi saavutamiseks oli tarvis ette võtta festivali kodulehe uuenduskuur. Viljandi kultuuriakadeemia tudengite Liisa Nurmela ja Mai Kroonmäe loodud kontseptsiooni üheks heaks küljeks on kindlasti see, et nüüd on igal festivali korraldajal võimalik lehte oma panus anda. 

Noorte entusiasm

Samuti sai suurema tähelepanu osaliseks ürituse Facebooki leht. Piret Aus leiab, et ainult festivaliaegsest fotode tegemisest ei piisa – see on töö, mida peab tegema aasta ringi. Lehe külastajad saavad jagada vahetuid muljeid elamustest.

Kuigi festival on alles algusjärgus ja uute ideede viljakust on veel raske mõõta, oskab Aus rääkida protsessi käigus tekkinud mõtetest ja suusõnaliselt levinud tagasisidest. Kodulehekülg on saanud palju kiidusõnu. 

Viis kuud kestnud töö on tekitanud saginat ka kultuuriakadeemia seinte vahel. Noortel on tekkinud festivali vastu huvi, teised on jälle rõõmsalt öelnud: «Ohoo, ma kindlasti tulen!» Rolli mängib kindlasti noorte tegijate entusiasm, mis kaasõppijatele nakatavalt mõjub.

Tagasi üles