L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karksi-Nuia saab spordiraja tagasi

Egon Valdaru
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kuueaastane Lenne ja tema isa Andi Sõmmer loodavad õige pea Sokaoru terviserajal sportima hakata.
Kuueaastane Lenne ja tema isa Andi Sõmmer loodavad õige pea Sokaoru terviserajal sportima hakata. Foto: Elmo Riig

Viimastel aastakümnetel võssa ja rohtu kasvanud kunagine populaarne Sokaoru terviserada taastatakse selleks talveks endisest uhkemana.

Imekaunite loodusvaadetega, vahelduva reljeefiga, parajaid tõuse ja langusi pakkuv rada oli aastakümneid ümbruskonna elanike seas ülipopulaarne. See oli koht, kus lapsed suuskadel hullasid ja spordimehed maratoniks treenisid.

Paraku jättis taasiseseisvumisejärgne maareform osa trassi eramaale ning mõne omaniku vastuseisu tõttu polnud võimalik seda kasutada.

Ümbruskonna elanikel mõlkus nostalgiline paik endiselt meeles. Läinud aasta kevadel peetud mõttetalgutel tuli Karksi-Nuia rattaklubi eestvedaja Andi Sõmmer lagedale ideega see taastada. Mõte leidis poolehoidu ning spordirahva toetus on olnud Sõmmeri jutu järgi uskumatult suur.

Spordiraja taastajad jõudsid kokkuleppele ka maaomanikega, kelle võtmeisikute hulgas oli vahepeal toimunud põlvkondade vahetus. Nendega peetud läbirääkimisi juhtis vallavanem Arvo Maling ning maa kasutuseks sõlmiti notariaalsed lepingud.

Nüüd on raja profiil paika pandud. Andi Sõmmer märkis, et uus trass tuleb endisest märksa laiem, vähemalt neljameetrine.

Raja taastamiseks saadi 174 000 krooni Euroopa Liidu Leader-programmist. Euroraha abil hangitakse talveks ka rajamasin.

Vallavanem Arvo Maling avaldas lootust, et tänu sellele rajale leiavad tulevikus ka suuremad sporditegijad Karksi-Nuia üles.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles