Raekoja kõrval lagunev vana maja kirjati ööpimeduses

Paar aastat tagasi prooviti Viljandisse Linnu tänavale endisesse koolimajja rajada kunstimuuseumi. Nüüd on hoone seinad kunstiga kaetud.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Viljandlasi tabas teisipäeva hommikul taas pisike üllatus, kui järjekordne mitte kõige paremaid päevi elav maja oli üleöö muutunud ehk kenasti kirjuks saanud.

Kohe raekoja kõrval Linnu tänaval asuv kunagine koolimaja on nüüd saanud uue kuue: krohvis olevaid pragusid on veelgi rõhutatud ja seeläbi tekkinud iselaadseid geomeetrilisi kujutisi oranži värviga esile toodud. Lisaks oli ööpimeduse katte all hoone kõrvale müürile tekkinud alasti kuningat kujutav grafiti. Täpipealt samasugune, Tartu tänavakunstniku Edward von Lõnguse teos pesti survepesuriga maha ühelt Tallinna vanalinna majalt tänavu kevadel.

«Kui hakata raudteejaamast linna tulema, on näha endise tikuvabriku joonistusi täis müüri, Tallinna tänaval on sissepakitud maja, Rubiini platsil grafitiga plank ja nüüd siis Linnu tänav 4,» rääkis linnapea Ando Kiviberg. «Linn on täis tänavakunsti sümboleid.»

Kui eile hommikul võis Linnu tänava kaunistatud maja puhul jääda mulje kui omaalgatuslikust aktsioonist, siis tegelikult oli see linnavalitsusega kooskõlastatud nagu ka muud eespool nimetatud näited. 

«Siin on küsimus positiivses sõnumis,» lisas hansapäevade kunstiprogrammi kuraator Laineli Parrest. «On võimalik vinguda ja kaebekirju teha, aga on võimalik ka toredat tähelepanu tõmmata.»

Linnu tänava hoonet ilustanud kunstnik soovis jääda anonüümseks, küll aga tõi Edward von Lõnguse alasti kuninga Viljandisse Edward von Lõngus ise.

Tagasi üles