Marju Lepmetsa sõnul on 10. juunil nõupidamine, millel osalevad maavalitsuse, linnavalitsuse, keskkonnainspektsiooni, politsei ja veeameti esindajad. See aga omakorda tähendab, et 1. juunist jettide sõitu järvel veel keelama ei hakata.
Tuleks kaaluda ka teisi variante
Viljandi abilinnapea Kalvi Märtin lausus, et tema isikliku arvamuse järgi ei peaks jettidega sõitmist järvel ära keelama. «Arvan, et jettidega on võimalik toimetada nii, et kalamehed saaksid kala püüda ja sportlased trenni teha. Järv on küll väike, aga totaalset ärakeelamist ma ei poolda,» lausus Märtin.
Esmaspäevasel linnavalitsuse istungil teema arutusele ei tulnud ning abilinnapea ei teadnud, mis põhjustel maavanem keeldu soovitas. Ta avaldas lootust, et saab sellele vastuse 10. juunil maavalitsuse nõupidamisel.
«Oleks vaja leida võimalus, et kõik saaksid oma huvialadega tegelda. Viljandis on ikkagi 18 000 inimest ja kui jetihuvilisi on, ei peaks neile ütlema, et ärgu tulgu siia,» lausus Märtin.
Tema ütlemist mööda tasuks enne täielikku keelamist kaaluda teisi variante, näiteks kellaaja või ala piiramist. «Viljandi järvel on piirkondi, kus ujujaid ei ole, näiteks Viiratsi-poolne ots või teisel pool Kitsaskaela. Selles küsimuses saab kokku leppida.»
Peamised nõuded veesõidukite kasutamise kohta Viljandi järvel.
• Piirkiirus 30 kilomeetrit tunnis.
• Piirkiirus kaldale lähemal kui 15 meetrit viis kilomeetrit tunnis.
• Poidega tähistatud ujumisalale ei tohi sõita lähemale kui 50 meetrit.
• Lähemal kui 50 meetrit mootorita veesõidukist ja lähemal kui 100 meetrit võistluspaatidest on keelatud sõita kiiremini kui viis kilomeetrit tunnis.
• Töötava mootoriga ei tohi sõita üle viie kilomeetri tunnis kella 22–8.
• Üle 10-kilovatise mootoriga ja paaditreileriga vette lastavaid veesõidukeid tohib vette lasta Viljandi vetelpääste hoone juures ja Sammuli puhkekeskuse kaldaalal.
Allikas: Viljandi linnavalitsus