Viljandi gümnaasium paneb koondislaste treeningutele õla alla

Seni on sõudjate treeningud jäänud pärastlõunasesse aega, kuid treener Ruth Vaari eestvedamisel Viljandi gümnaasiumi jõudva õppijakeskse programmiga on koondise sportlastel võimalik läbida osa õppekavast individuaalselt ja treenida kaks korda päevas.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Viljandi gümnaasium hakkab tulevast sügisest pakkuma eraldi õppeprogrammi neile noorsportlastele, kes kuuluvad Eesti koondisesse. Praegu on need gümnaasiumi direktori Ülle Luisu sõnul sõudjad.

Tellijale

Luisk kõneles, et on sportlastele mõeldud programmi eestvedaja ja Viljandi sõudeklubi treeneri Ruth Vaariga arutanud, missuguses õppevormis saab kool koondise sportlastele treeninguteks aega anda, ja õppekava kujus on kokkuleppele jõutud.

Haridusministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummal ütles, et Viljandi gümnaasiumiga on sõudmishuviliste õpilaste õppe suhtes üht-teist kokku lepitud, kuid siiski ei kavandata kooli uue õppesuuna loomist. Kavas on toetada tippspordi tegemist individuaalse õppekava kaudu, luues õpilasele võimalused tegelda õppetöö kõrval kõrgel tasemel spordiga.

Tagasi üles