Sisukord
Paberleht
Postimees

Kommentaar: Venemaa tühjeneb idast

3 min lugemist
Jüri Kukk FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Irvhambad väidavad, et Venemaa on teel Euroopasse, ainult et ta teeb seda oma piire Vana Maailma keskmesse nihutades. Krimm on juba koju jõudnud, Donbassi okupeeritud alade endale vormistamine pole võimatu ja ruumi läänt vallutada on veelgi.

Tellijale Tellijale

Paradoksaalselt tühjeneb Vene föderatsiooni hiigelsuur ida-ala inimestest. Mõningatel andmetel on suurriigis Nõukogude Liidu lagunemise järel olemast lakanud üle kahesaja linna, olematuks muutunud külasid on aga kümnetes tuhandetes. Venelased lahkuvad Siberist ja Kaug-Idast sammhaaval: Vaikse ookeani kallastelt kolitakse Ida-, siis Lääne-Siberisse, sealt omakorda Uurali-Volga piirkonda ning lõppeesmärgiks on Kesk-Venemaa.

Eriti on löögi alla jäänud piirkond Baikalist Vaikse ookeanini. Territooriumilt on see umbes kolmandik Venemaast, kuid inimesi elab seal vaid tühine protsent, üldarvult umbes 8,5 miljonit. Sinna on omakorda hakanud imbuma hiinlased, keda loetakse üle Venemaa kokku juba miljonites. Hiinlasedki püüavad Siberis maanduda ennekõike linnades ja jätkavad siis teed Moskoovia poole.

27.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto