Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Linn paneb ühe kalmistu kinni

1 min lugemist
Hiie tänava kalmistu vastas asuval tühjal maa-alal peaks paari aasta pärast valmima mitu uut eramut. Ühe rajamist on juba alustatud ja nüüd teeb linn otsuse, et uute majade naabrusesse jääv pisike kalmistu suletakse. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viljandi kõige väiksem kalmistu, vähem kui saja hauaga Hiie tänava surnuaed pannakse linnajuhtide otsusega kinni ning edaspidi võib sinna lahkunu matta vaid juhul, kui tegemist on urnimatuse ja pereplatsiga, mida on pidevalt hooldatud.

Tellijale

Õigupoolest pole 90 hauakohaga Hiie tänava surnuaiale kedagi maetud juba pikka aega. Viimase kümne aasta jooksul on olnud vaid paar matmist pereplatsidele. Pooled hauad pisikesel kalmistul on hooldamata ning et äsja müüs linn surnuaia vastas asuval platsil ära neli krunti, millele tulevad eramud, ja ühe maja ehitus on juba alanud, leidis linnavalitsus, et aeg on kalmistu sulgeda.

Volikogusse saadetud eelnõus seisab, et kalmistu sulgemine ei tähenda selle likvideerimist. Kõik hauad ja tähised jäävad paika, lihtsalt uusi platse välja ei anta. Ka surnuaia hooldustööd jätkuvad samas mahus kui seni. Seda, kas kauges tulevikus võiksid aga ka hauaplatsid ja tähised Hiie tänava äärest kaduda, linnajuhid ei välista. Eelnõus on võrdluseks toodud Soome matmisseadust, mis lubab surnuaia maa mõneks muuks otstarbeks kasutusele võtta siis, kui viimasest matmisest on möödunud vähemalt sada aastat.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto