Sisukord
Paberleht
Paberleht

Läbirääkimised ümber palava pudru

2 min lugemist
Peeter Olesk FOTO: Peeter Langovits («Postimees»)

PUDER ON PALAV, sest riigikogu uue koosseisu esimene istung toimub kümne päeva jooksul arvates riigikogu valimiste tulemuste väljakuulutamisest, seega vaiete läbivaatamise ja sellekohaste otsuste lõpliku langetamise järel. Esimesel istungil tuleb valida riigikogu esimees, mis tähendab, et tema erakondliku kuuluvuse ja isiku suhtes on kokku lepitud juba varem. See on võimalik, kui koalitsioonilepingu mustand on valmis ja vabariigi president saab teha inimesele, kelle isikliku ja erakondliku platvormi taga seisab töövõimelise koalitsiooni moodustamiseks küllaldane hulk hääli, ettepaneku moodustada valitsus. Alates nende ridade kirjutamisest seega umbes kahe nädala möödudes. Kuid võtame nendest nädalatest maha vähemasti paar, reaalselt aga viis päeva ja veel paar päeva koalitsioonilepingu teksti viimistlemiseks.

Tellijale Tellijale

Tegelikult on läbirääkimised ajapuuduses. Kõige rohkem kannatavad selle tõttu need teemapunktid, mis on lükkunud eelläbirääkimiste päevakorra lõppu, muu hulgas ka põllumajandus koos kalandusega.

VÕTSIN VAEVAKS uurida selles suhtes Isamaa ja Res Publica Liidu programmi põllumajanduslikku alaosa. Uurida polnud seal aga õieti midagi, sest arvutusi ei olnud.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto