Skip to footer
Saada vihje

Vana-Võidu noored noppisid kõrgeid kohti

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti parimaks nooreks elektrikuks pärjatud Richard Raidsalu hindas kutsemeistrivõistlust «Noor meister 2015» pingeliseks.

Nädalavahetusel pealinnas peetud kutsehariduse suurvõistluselt «Noor meister 2015» naasid Vana-Võidu ametiõppurid toeka võidusaagiga.

Eesti parimad noored meistrid võtsid mõõtu 25 erialal ja neist kahel olid Viljandi kutseõppekeskuse noored kõige osavamad. Lisaks said nad kahes infotehnoloogia kategoorias teise ning keskkonnatehnikas kolmanda koha.

«Tavapäraselt väga hea,» kostis ametikooli direktor Tarmo Loodus tulemust kommenteerides. Tema ütlemist mööda pole kool varem meistrivõistluselt siiski nii paljude heade kohtadega naasnud. «Meil endal on sellest õudselt hea meel. See rõõm ja uhkus panevad õpetaja paremini õpetama ja õpilase õppima.»

Ka võistlejad, kellega Sakalal rääkida õnnestus, rõõmustasid hea tulemuse üle. Eesti parima noore elektriku Ri­chard Raidsalu sõnul oli võistlus keerukuse poolest Harju keskmine, kuid mõõduvõttu kuue ametivennaga hindas ta pingeliseks.

Mitmesugused autasud

Kõige raskemaks osutus esimese kursuse elektrikule teoreetiline test. «Seal küsiti kõike,» nentis ta. Lisaks tuli lahendada praktilisi ülesandeid.

Võitjana sai Raidsalu karika, 80 euro väärtuses teatripileteid ja reisi Rootsi. Tarmo Loodus märkis, et kõik võitjad said traditsiooniliselt ka kooli poolt autasu: võimaluse sõita Soome Turu linna sealset koolide kutsevõistlust vaatama.

Nii Richard Raidsalu kui kolmanda koha pälvinud ehituspuusepad, teisel kursusel õppivad Ronald Volt ja Janar Kiik arvasid, et võit annab neile tulevases elus eeliseid. «Kui tööle tahan saada, on see kindlasti boonus, kui mul on näidata üleriigiline kolmas koht,» arvas Volt.

Ehituspuusepad pidid võistlusel ehitama 12 tunniga katusekonstruktsiooni. Nad tunnistasid, et ülesanne oli keerukas. Voldi ja Kiige juhendaja Kalmer Lind kinnitas, et poisid olid tublid. «Ainult neli võistkonda said ülesandega valmis.»

Volt leidis, et tuleval aastal, kui nad õpivad kolmandal kursusel, võiks neil veelgi paremini minna. «Võit oli suur üllatus,» ütles ta. Poisid on veendunud, et saavad Vana-Võidus hea hariduse.

Infotehnoloogide arvestuses said suurvõistlusel teise koha Hannes Koik ja Mari-Ly Vaher, kolmanda kohaga naasis keskkonnatehnika lukksepp Kaupo Kama ning Eesti parimaks müürsepaks pärjati Lauri Naber.

Tingimused on paranenud

Tarmo Loodus nentis, et kui müürsepa ja elektriku võit talle üllatust ei valmistanud, siis ehituspuuseppade hea tulemus oli ootamatu. Direktori hinnangul võib selle taga olla kooli kasvamine.

«Järjest rohkem on neid inimesi, kes tõepoolest tahavad eriala õppida,» selgitas ta.

Looduse sõnul on ka õpitingimused paranenud. «Meil on uus õppehoone, kus on uued laborid ja tehnoloogiad. See on ainult kaks aastat vana! Lisaks on meil ka palju uusi noori meesõpetajaid.»

Direktori hinnangul tõuseb võistlustel õnnestumisest kasu mitmeti: ühelt poolt annab see koolile riigi silmis plusspunkte ja teisalt võidavad sellest õpilased, kes kutsekoolist töölisi hankivate ettevõtjate seas hinda lähevad.

Viljandi kutseõppekeskuse õpilaste arv on aastatega kosunud. «Kui kolm aastat tagasi olime 600 õpilasega kool, siis nüüd on meil 900 õppurit,» rääkis Loodus. «Kool on tuntud ja meile tahetakse õppima tulla.»

Direktor nentis veel, et Viljandimaa kutsekoolid on tublid. «Eestis on seitse kutsekooli, kus õpilaste arv kasvab, ülejäänutes kahaneb. Nii meie kui Olustvere ametikool on kasvavate hulgas.»

Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli direktor Arnold Pastak tõdes, et sellel õppeasutusel kutsemeistrivõistlustel nii hästi ei läinud. «Eks me pea sellest järeldusi tegema ja mõtlema, kuidas õpilasi paremini ette valmistada,» ütles ta ning lisas, et peab mõistma, et võistlema mindi suurte teeninduskoolidega.

Kommentaarid
Tagasi üles