L, 2.12.2023

Kuidas saata viimsele teele korteriloom

Sten Mahov
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandis on lemmikloomade kalmistu kavas avada 2019. aastal ning ühe võimaliku paigana näevad linnametnikud Metsakalmistu lähedal asuvat Oja tee 12 kinnistut.
Viljandis on lemmikloomade kalmistu kavas avada 2019. aastal ning ühe võimaliku paigana näevad linnametnikud Metsakalmistu lähedal asuvat Oja tee 12 kinnistut. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi võib majaomanik oma lemmiku matta oma krundile, kuid kortermajas elanud looma ärasaatmiseks tuleb rohkem vaeva näha.

Nagu selgitas Viljandi linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Inga Nõmmik, on võimalik surnud koer või kass viia Väike-Maarjas asuvasse loomsete jäätmete käitlemise tehasesse, kuid pöörduda võib ka Viljandi loomakliinikutesse, kes kremeerimisteenust vahendavad.

Loomi on keelatud matta linna haljas- või muule avalikule alale, samuti ei tohi lahkunud neljajalgset omal algatusel tuhastada. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles