Kõik majad on oma peremeeste nägu

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vene tänav 27 maja välimus reedab, et selle asukad pole ühel meelel.
Vene tänav 27 maja välimus reedab, et selle asukad pole ühel meelel. Foto: Peeter Kümmel /Sakala

Viljandis Vene ja Kalevi tänava ristmikul hakkab silma madal maja, mis näeb välja kui lapitekk: iga osa on ise värvi ja isegi laudis pole ühesugune.                                       


Linnadisainer Malle London mõistis kirjeldusest kohe, et tegemist on Vene tänav 27  majaga. «See on probleemne,» ütles ta. «Majal on mitu peremeest ja nad ei saa omavahel läbi. Mõni majaosa on väga kenasti remonditud, ühes on aga remont pikka aega pooleli olnud.»

Malle London oli koos vanalinna spetsialisti Monika Raubaga mõni aeg tagasi seda maja uudistanud, omanikega kõnelnud ja pakkunud värvipassi tegemist. Selleks on vaja ühist avaldust.

«Arvasime, et värvipass aitab neil kokkuleppele jõuda, kuid avaldust ei tulnud, kuigi see poleks neile midagi maksma läinud,» meenutas London.

Maja anonüümseks jääda sooviv elanik kinnitas üksmeele puudumist.
Malle Londoni sõnul pole Vene tänav 27 Viljandis ainus mitme omaniku maja, kus ühist keelt ei leita. Näitena nimetas ta veel üht Valuoja tiigi kaldal asuvat hoonet.

Sellel on kolm katuseosa, mis üksteisest erinevad.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles