Sisukord
Paberleht
Paberleht

Jämejala kergliiklustee ehitus ootab tulutult maaomaniku otsust

3 min lugemist
Sellel veebruaris tehtud fotol seisab maanteeameti liikluskorralduse osakonna peaspetsialist Alard Tallo Jämejala ristmiku kõrvale tunamullu rajatud kergliiklustee jupi juures. Sealt Viljandi poole, pildil tema selja taha jääb eramaa, mille vald kavatseb omanikelt tee tarbeks ära osta. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Jämejala ristmikust Viljandi piirini plaanitav kergliiklustee jäi mullu ehitamata ühe omaniku vastuseisu tõttu. Kui aga maanteeamet projekti ringi tegi, sai uueks takistuseks teine omanik, kes lihtsalt oma seisukohta ei avalda.

Tellijale Tellijale

Mullu aprillis kirjutas Sakala, kuidas kergliiklustee vastu astus krundiomanik Magnus Ilmjärv, kelle sõnul kaoks tee-ehitusega praegune haljastus, sealhulgas vanad õunapuud. Tema sõnul kaitsevad need Jämejala asulat suvel Tallinna maanteelt tuleva tolmu ning mingil määral heitgaaside ja müra eest.

Seejärel tegi maanteeamet ehitusplaani ringi. Ameti Lääne regiooni liikluskorralduse osakonna peaspetsialist Alard Tallo ütles, et õnneks on nimetatud krundi vastas piisavalt riigimaad ja nõnda tuleb kergliiklustee tolles kohas sõidutee lähedale, möödudes Ilmjärve krundist. Tallo sõnul polnud omanik küll sellisegi lahendusega nõus, aga tegu on siiski riigimaaga ja selle kasutamise üle otsustab riik.

27.11.2020 30.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto