Ööklubi tümakas tuksub naabrite sulepadja all

Lähimad korterid jäävad Lossi tänaval tegutsevast Cheersi klubist 40 meetri kaugusele (tähistatud rohelise joonega). Häiriva muusika üle kurdavad aga ka veidi kaugemal elavad inimesed.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

«Septembris tulime lõplikult ära. Esiteks hakkas meil ruumi väheks jääma, aga sama kaalukas argument oli see, et seal polnud võimalik öörahu saada,» rääkis viielapselise pere ema Vika Zieds põhjustest, miks nad abikaasaga otsustasid sügisel Viljandi vanalinnas asjad pakkida ja maale kolida.

Tellijale

Varem Lossi ja Kauba tänava nurgal eaka puumaja hoovipoolses korteris elanud Zieds on alati kõrgelt hinnanud Viljandi südalinna hubasust. Sellest hoolimata eelistas ta juba mõnda aega üheskoos lähedastega nädalavahetused maakodus veeta, sest linnas ei lasknud naabermajas tegutsevast ööklubist Cheers kostev muusika pere kõige noorematel välja puhata.

Mureliku ema sõnul oli kõige raskem nendel suveöödel, kui muusikat mängitati klubi hoovile püstitatud ajutises juurdeehitises. Selle ruumi õhukesed seinad ja plekist katus ei summutanud lärmi, vaid pigem võimendasid. Ent ka teistel aastaaegadel, mil peod on jäänud põhihoone kivimüüride vahele, on häiriv bassihelide vibratsioon ümbruskonna elumajadesse kandunud.

Tagasi üles