Sisukord
Paberleht
Postimees

Võim on Tallinna, Harjumaa ja Tartu käes

2 min lugemist
Tauno Tuula FOTO: Elmo Riig

TALLINN, HARJUMAA ja Tartu. Kui nende kolme piirkonna elanike riigikokku valitud inimeste mandaadid kokku liita, saame 51 häält. Kui sellele lisada maakonnad, kuhu riik on otsustanud koondada oma asutused, näiteks tõmbekeskused Pärnu ja Kohtla-Järve, saame juba 66 häält. Seega pole ülejäänud Eestil lootustki, kui nimetatud oma huvidest lähtudes parlamendis tegutsema hakkavad.

Tellijale Tellijale

Seni on riik teinud peaasjalikult selliseid otsuseid, mille puhul maksumaksjate raha eest turgutatakse eelkõige Tallinna ja selle ümbruse ning veel kolme linna tulubaasi. Et riik koondab oma asutusi nendesse kohtadesse, laekuvad sinna ka ametnike maksud. Sinna, kus on töökohad, koonduvad inimesed ja seal kasvab rikkus. Eriti ilmekalt paistab see välja Tallinna elanikkonna kasvust. Midagi pole teha, pealinn muutub aina jõukamaks ning suudab pakkuda oma elanikele teenuseid üha kvaliteetsemalt ja odavamalt. Kohati lausa tasuta.

SEDA ENAM paneb mind imestama, et Viljandimaalt riigikokku kandideerivate inimeste lubaduste seast ei leia üldjuhul mõtteid, mis takistaksid eelkirjeldatud rahvastiku rännet. Pole ühtegi selgelt välja öeldud meedet, mis hoiaks ära ääremaastumist. Keegi ei tegele läbimõeldult sellega, et anda inimestele põhjust maale ja väikelinnadesse paikseks jääda, rääkimata elanikkonna kasvatamisest.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto