Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mõtleme veel

2 min lugemist
Peep Aru FOTO: Elmo Riig/SAKALA

MIND TEGI NÕUTUKS hiljutine Sakala artikkel «Viljandi linn plaanib uusi töökohti luua tänavaauke lappides», mille juures oli maavalitsusele laekunud piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme projektide nimekiri. Nõutuks ei teinud mind aga pealkiri, mille pärast ajakirjanik hiljem vabandust palus, vaid Viljandi linna ja valla esitatud projektide nõrk sisu, vähene ambitsioonikus, koostöövõimetus ja liigne enesekindlus. Sama meelt olid minu Rotary klubi vennad. Nemad soovitasidki mul selle artikli kirjutada.

Tellijale

Jah, kahtlemata on linna peatänavate seisukord halb, aga selle meetme kaudu nende remondiks raha saada on äärmiselt kahtlane. Meetme määruse projektis öeldakse, et toetuse andmise eesmärk on majandusaktiivsuse, sealhulgas tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse kasv väljaspool Tallinna ja Tartu piirkonda ning seda nii, et sihtala osatähtsus kasvaks kogu Eesti sisemajanduse kogutoodangus 0,3 protsendi võrra.

Mõtlen nagu Kaarel Lehtsalu, kes ütles: «Peame kõikide esitatud projektide puhul arvestama raamistikku, milleks on ikkagi majanduskasv ja uued töökohad. Need tänavad ja teed seda otseselt küll ei mõjuta.»

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto