Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kui bussis on turvavöö, tuleb see ka kinnitada

3 min lugemist
Hansa Bussiliinide Viljandi regiooni juht Madis Lepp nentis, et enamikus bussides on kasutusel kahe punkti turvavööd, mis käivad sõitjal üle kõhu. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Turvavööd ja nende kasutamise tähtsust rõhutavad kleebised on kaugliinibussides olnud juba ammu, viimasel ajal on aga hakanud ka bussijuhid sõitjatele turvavöö kinnitamise vajadust meelde tuletama.

Tellijale Tellijale

Bussifirmade esindajad nentisid, et kui sõiduauto puhul ei sea enamik inimesi turvavöö kasutamise vajalikkust küsimärgi alla, siis bussis on selle pealetõmbamine üsna haruldane.

Nagu ütles maanteeameti ühistranspordiosakonna juhtiv­ekspert Mika Männik, on tehases kaugliinibusside kõigile istmetele turvavöö paigaldamine kohustuslik alates 1999. aastast. 1998. aasta 1. juulist 1999. aasta 1. oktoobrini valminud busside puhul kehtis tema sõnul vahe-eeskiri, mis tähendas, et neis oli kohustus turvavöö paigaldada ainult osale istmetele. «Eelkõige esiistmetele, tagumisele istmele, mille ette jääb vahekäik, ning istmetele, mis paiknevad keskmise ukse juures ja mille ees on trepikäik või WC.»

24.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto