Sisukord
Paberleht
Postimees

Riigigümnaasiumi õpilased hakkasid üleöö tasuta sööma

2 min lugemist
Kui selle aasta esimesel kahel koolipäeval oli Viljandi gümnaasiumis kasutusele võetud toidutalongide väärtus 78 senti, siis eilsest on need väärt 1,24 eurot. See katab kõige odavama prae hinna täielikult. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Mõnikord käivad asjad kiiresti. Kui veel üleeile tuli Viljandi gümnaasiumi õpilastel maksta odavaima, 1,24-eurose koolilõuna eest omast taskust 46 senti, siis eile said nad seda tänu haridusministeeriumi teisipäevaõhtusele otsusele juba tasuta.

Tellijale Tellijale

Viljandi riigigümnaasiumi direktor Ülle Luisk tunnistas, et niisugune muudatus tuli ootamatult. Üleeilse tööpäeva lõpul jõudis kooli haridusminister Jevgeni Ossinovski otsus, et riik vastutab enda hallatavates gümnaasiumides tasuta koolilõuna pakkumise eest täielikult ning kompenseerib sellega seotud kulud.

Kooli juhtkond saatis info siseringis edasi ja rääkis kiiresti läbi toitlustajaga. Veel samal õhtul otsustati, et esmaspäeval kasutusele võetud toidutalongid, mille väärtus oli 78 senti tükk, on edaspidi väärt 1,24 eurot.

12.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto