Külm sättis Soomaale suured jääkaaned

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Olgugi et Tipu kandi suurvett katval jääl lesib õhuke lumekiht, on väljad toredasti libedad ja pakuvad Soome kelguga matkajatele häid tingimusi.
Olgugi et Tipu kandi suurvett katval jääl lesib õhuke lumekiht, on väljad toredasti libedad ja pakuvad Soome kelguga matkajatele häid tingimusi. Foto: Elmo Riig / Sakala

Soomaa rahvuspargi luhad, mis eelmisel nädalavahetusel talvise suurvee alla jäid, on nüüdseks krõbeda talvekülma mõjul muutunud suurteks jääväljadeks.

Erinevalt järvedest, kus ähvardab jääst läbikukkumise korral oht uppuda, võib Soomaa lagendikel valesse kohta astudes halvimal juhul puusani märjaks saada. Selleks on mitmel pool päris suur võimalus, sest jääkaas on ebaühtlase paksusega.

Eile, kui Sakala lummavat loodusnähtust uudistamas käis, kõikus jää paksus kirvega tahutud aukudes sõrme ja silmaga mõõtes kolme ja kaheksa sentimeetri vahel. Samal ajal püsis jõesängide kohal võrdlemisi võimas vool ning seetõttu vulises sildade läheduses ja kraavides jääkooriku vahel vett.

Märksõnad

Tagasi üles