P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endine Viljandi viinavabrikant võlgneb riigile pool miljonit eurot

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook Twitter
Comments
Enam kui 15 aastat juhtis Aivis Ohtla viinavabrikut, mis oli tootmismahu poolest Eestis teisel kohal. Mitmel korral tuli tal piike murda maksuametiga, kes seostas teda nii maksupettuste kui salaviinaga. Maksud ja salaviin viinavabriku lõpuks ka hukutasid.
Enam kui 15 aastat juhtis Aivis Ohtla viinavabrikut, mis oli tootmismahu poolest Eestis teisel kohal. Mitmel korral tuli tal piike murda maksuametiga, kes seostas teda nii maksupettuste kui salaviinaga. Maksud ja salaviin viinavabriku lõpuks ka hukutasid. Foto: Elmo Riig / Sakala

20 aastat tagasi Viljandimaal viinaärile alguse pannud ettevõtja Aivis Ohtla on oma ettevõtmistega jõudnud niikaugele, et kohus sundis teda tasuma pankrotistunud viinavabriku maksuvõla.

Tallinna ringkonnakohtu otsusega peab Ohtla tasuma maksuvõla, mille suurus on 482 306,91 eurot. Holstre viinatehase võlg riigi ees oli selle likvideerimise ajal üle kahe miljoni euro ning sellega oli Aivis Ohtlale kuulunud aktsiaselts Liiwi Heliis jõudnud Eesti saja suurima maksuvõlglase sekka. Kohus nõudis temalt vastutusotsusega välja summa, mille tekkimises nähti süüd just Ohtlal.

Teadlik ja tahtlik tegevus

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles