Sisukord
Paberleht
Postimees

Lasterikkad pered lustisid laupäeval Olustvere jõulumaal

1 min lugemist
Paarsada rongiga Olustvere jõulumaale sõitnud last ja nende vanemad kohtusid päkapikkudega juba Viljandi raudteejaamas. FOTO: Elmo Riig / Sakala

300 inimest Viljandimaa 65 lasterikkast perest käis laupäeval Olustvere jõulumaal. Päev algas ühise tasuta rongisõiduga Olustverre: see oli Elroni kingitus lastele.

Tellijale Tellijale

«Meie ettevõtmine osutus nii populaarseks, et kõik huvilised ei mahtunud rongi äragi. Seetõttu tuli osa peresid jõulumaale oma sõiduvahendi või bussiga,» lausus Viljandimaa lasterikaste perede ühenduse juhatuse liige Aage Õunap ning lisas, et jõuluüritust on lasterohketele peredele küll igal aastal korraldatud, ent rongiga varem sõidetud pole. «Paljud lapsed ei ole rongiga sõita saanud ja nii tekkiski juhatusel plaan korraldada jõuluüritus sel korral teistmoodi.» 

Olustveres ootas ees tihe programm. Uudistati leivakoda, kus igaüks võis veeretada oma kakukese, imetleti loomi ja anti neile süüa, sõideti hobuvankriga, vaadati puuhobuste, linnu- ja loomatopiste näitust ning nauditi näidendit. Jõuluvana kingikotti aitas täita Maxima. Pimeduse saabudes jagas noorsoopolitsei õpetussõnu, kuidas turvaliselt liigelda, ja igaüks sai kaasa maanteeameti helkuri. 

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto