Ando Kiviberg sai festivaliga seotud kaubamärgi omanikuks

2 min lugemist
Kaubamärgi Viljandi Folk Music Festival omanikuks saanud Ando Kiviberg on lubanud, et annab kaubamärgi kohe pärast registreerimist üle festivali korraldavale mittetulundusühingule. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Kakskümmend aastat Viljandi pärimusmuusika festivali vedanud ja praegu linnapea ametit pidav Ando Kiviberg sai novembris ühe festivali nimega seotud kaubamärgi omanikuks.

Tellijale Tellijale

Kiviberg esitas mullu septembris patendiametile taotluse, milles soovis endale registreerida kolme suurpeo nimega seotud kaubamärki. Hiljuti jõustunud otsuse kohaselt on talle kümneks aastaks registreeritud kaubamärk Viljandi Folk Music Festival.

Samal ajal küsis Kiviberg patendiametilt endale ka kaubamärke Viljandi Folk ja Viljandi Pärimusmuusika Festival, kuid nende nimetuste registreerimise protsess on veel ekspertiisis. Tänavu kevade hakul öeldi Sakalale, et enamasti kulub kaubamärgi registreerimisele kõige rohkem üheksa kuud, kuid mõningatel juhtudel võib kuluda rohkem aega. Pikaks venivad protsessid eeskätt siis, kui keegi registreerimise protestib. Seda, kas protesti on avaldatud või mitte, amet ei avalda.

16.01.2021 19.01.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto