T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Püramiidkasvuhoone, ökospaa ja tervist turgutavad teed

Egon Valdaru
, reporter
Püramiidkasvuhoone, ökospaa ja tervist turgutavad teed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Energia talu peremees Aivar Siim keeva vett taimedele valada ei soovita, sest siis lenduvad sealt kasulikud eeterlikud õlid. Mõistlikum on kasutada 80–90-kraadist vett.
Energia talu peremees Aivar Siim keeva vett taimedele valada ei soovita, sest siis lenduvad sealt kasulikud eeterlikud õlid. Mõistlikum on kasutada 80–90-kraadist vett. Foto: Marko Saarm / Sakala

Navesti jõe ääres Energia talu väljal kõrgub püramiidkasvuhoone, kus sirguvad suure võimu ja väega ravim- ja maitsetaimed.

«Mõtte selleks sain Olustverest. Orioni tähetorni peremees Oskar Noorkõiv püstitas samalaadse juba mitu aastat tagasi,» ütleb Aivar Siim.

Energia tallu kerkis Noorkõivu kasvuhoone eeskujul umbes samasuguste proportsioonidega, aga veidi väiksem ehitis. «Püramiidefekti saamiseks peavad mõõtmed olema õiges vahekorras. See tagab, et saak on tavalise kasvuhoone omast varasem ja viljakandmise aeg pikeneb, taimed ei ole seal ka nii külmaõrnad. Nii et kokkuvõttes saak suureneb,» räägib Siim.

Märksõnad
Tagasi üles